Žemės ūkio plėtra ir technika

Žemės ūkis mūsų šalyje visuomet buvo labai svarbus. Pastarąjį dešimtmetį jo plėtra tik didėjo. Prie to prisidėjo tinkamas finansavimas ir įvairi technika palengvinanti darbus: traktoriai, kombainai, krautuvai, purkštuvai ir kt. Užauginti gausesnį derlių ir gauti didesnį pelną tapo gerokai paprasčiau, nes turint tinkamą techniką reikia mažiau darbo jėgos, o ir darbas atliekamas daug greičiau, ir efektyviau.

Žemės ūkisDabar žemės ūkio plėtra leidžia daug greičiau užauginti reikiamą derlių, veisti gyvulius bei pasiekti gerų rezultatų didinant produkcijos kiekius. Prie to prisidėjo ne tik naujos technologijos bei specialistai, bet ir žemės ūkio technika. Ji tobulėja ir tai leidžia pasiekti geriausių rezultatų. Norint gerų rezultatų, reikia įsigyti tinkamą techniką.

Vienas iš populiariausių pirkinių, be kurių neapsieina ūkininkai – traktorius. Tai yra savaeigė mašina. Jos užduotis – palengvinti darbus. Jeigu reikėtų paprastai apibūdinti tai, dėl ko jis toks naudingas, galima paminėti, kad jis skirtas traukti įvairius žemės ūkio padargus, pavyzdžiui, plūgą, šienapjovę, kultivatorių, akėčias, volą ir kt. verta paminėti ir tai, kad viskas tobulėja, todėl ir žemės ūkio technikos specialistai nesnaudžia ir ieško įvairų būdų, kaip dar labiau palengvinti darbus. Dėl šios priežasties šiuolaikiški traktoriai gali būti naudojami miškuose rąstams traukti, žiemą sniegą nustumti, laukuose šiaudams krauti, įvairioms priekaboms traukti ir pan.

Jeigu ūkininkas jau žino, kokios technikos jam reikia, tai belieka tik išsirinkti pardavėjus, iš kurių pirks. Galima įsigyti tiek naują, tiek ir naudotą. Viskas priklauso nuo finansinių galimybių ir poreikių. Kiekvieną kartą ieškant, ką įsigyti, ieškome geriausio kainos ir kokybės santykio. Be to, reikia nepamiršti ir to, kad renkantis žemės ūkio technikos priemonę reikia atkreipti dėmesį ne tik į savybes, kuriomis ji pasižymi. Taigi, svarbu ne tik tai, kokius darbus bus galima su ja atlikti, bet ir kitus svarbius kriterijus, pavyzdžiui, pavarų dėžės tipas, kuro bako talpa, cilindrų skaičius, variklio galingumas ir t.t. Tai nepaprastas pirkinys, todėl reikia atidžiai rinktis ką perkate.

Parama, kurią ūkininkai gali gauti iš Europos Sąjungos fondų leidžia mūsų šalies ūkiui klestėti, įsigyti reikiamą techniką ir įrangą bei efektyviai dirbti. Įvairūs maisto produktai, kuriuos užauginame Lietuvoje leidžia ne tik mūsų šalies gyventojams juos įsigyti, bet ir turime puikias galimybes juos eksportuoti į kitas šalis. Tai neabejotinai didina mūsų valstybės galimybes sukurti geresnę ateitį.

1 mintis apie “Žemės ūkio plėtra ir technika”

  1. Žinoma, technika labai svarbu, tačiau reikia pasirūpinti ir kitkuo. Pavyzdžiui, labai svarbu iš anksto žinoti, kur bus laikoma žemės produkcija. Mano patarimas būtų įsigyti tentinį angarą. Jį lengva surinkti ir išmontuoti, todėl pastatai tada, kai reikia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>