Mikroautobusų nuoma: ką turite žinoti apie sutartį?

Mikroautobusų nuoma – labai populiari paslauga, kuri, kaip ir bet kuri kita nuomos paslauga, yra įtvirtinama sutartimi. Tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog tokio pobūdžio sutartis nėra reikšminga, iš tiesų – tai labai rimtas dokumentas. Na, o viskas, ką apie jį turite žinoti, bus pateikiama šiam straipsnyje.

mikroautobuso nuomaTaigi, kaip jau sužinojome, mikroautobusų nuoma yra ta paslauga, kuriai įtvirtinti reikia sutarties. Kaip žinia, tam, kad būtų pasirašoma sutartis, turi būti reikalingos dvi ar daugiau šalių. Paprastai mikroautobusų nuomos sutartyse dalyvauja dvi šalys: nuomotojas bei nuomininkas.

Kokio pobūdžio informacija yra pateikiama tokio pobūdžio sutartyse? Savaime suprantama, yra pateikiama pagrindinė informacija apie nuomotoją bei nuomininką (nurodomi įmonės, kuri nuomoja mikroautobusus bei jį išsinuomojusio žmogaus arba įmonės rekvizitai). Toliau – sąlygos, kurių turi laikyti abi pusės bei sankcijos, kurios bus taikomos tuo atveju, jei nebus laikomąsi šių taisyklių. Priklausomai nuo įmonės, nuomojančios mikroautobusus politikos, sutarties punktų gali būti nuo kelių ar keliolikos iki kelių dešimčių. Tokią sutartį sudaro maždaug 2 – 3 A4 formato lapai.

Sutikimo metu numos punkto darbuotojas suteikia visą reikalingą informaciją apie sutartyje esančius punktus, juos pakomentuoja.

Kalbant apie bet kurią sutartį, vienu svarbiausių klausimų išlieka jos galiojimas. Kada tokio pobūdžio sutartis pradeda bei nustoja galioti? Atsakymus į šiuos klausimus yra būtina žinoti dar prieš kreipiantis į tokio pobūdžio įmonę. Pasirodo, jog sutartis įsigalioja tą pačią akimirką, kai yra sudedami abiejų šalių atstovų parašai. Kaip pasirašant ir bet kokio kito pobūdžio sutartį, taip ir šią, pirmiausia reikia perskaityti keletą kartų, jei pageidaujate, galite paprašyti darbuotojo komentaro. Sutartis nustoja galioja tuomet, kai įmonės duomenų bazėje pateikiama informacija apie tai, kad nuomininkas jau grąžino transporto priemonę. Tiesa, iki tol kol tokia informacija bus pateikta, turi būti praeiti tam tikri etapai: visų pirma, nuomininkas turi pristatyti mikroautobusą į nuomos punktą. Tuomet jo darbuotojai įvertina, ar nebuvo nusižengta taisyklėms ir ar nėra būtinybės taikyti sankcijas. Jei randama pažeidimų, taikomos sutartyje nurodytos sankcijos, o sutarties galiojimo laikas baigiasi tuomet, kai yra įvykdomi sankcijų reikalavimai.

Kai kuriuos žmones tokios sutartys tam tikra prasme baugina, ypač tuo atveju, jei asmeniu mikroautobusų nuoma yra reikalinga pirmą kartą. Tačiau, vargu, ar tokią baimę būtų galima laikyti pagrįsta, na, o jei vis dėlto, jums yra labai smalsu sužinoti, kokius punktai sudaro tokio pobūdžio sutartis, paieškokite internete tokių sutarčių pavyzdžių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>