Ką svarbu žinoti apie pigmentines dėmes?

Dažnas žmogus, nepriklausomai nuo lyties, susiduria su pigmentinėmis dėmėmis, kurios gali būti tiek mažos ir vos pastebimos, tiek ir užimti didelį odos plotą ir būti ryškios spalvos. Vieni su jomis gimsta, kitiems jos atsiranda dėl įvairių priežasčių. Bet kokiu atveju, šiandien pigmentiniu demiu salinimas yra išeitis atsisveikinti su trukdančiomis savimi pasitikėti žymėmis ant jūsų kūno. Žinoti pagrindinę informaciją apie pigmentines dėmes privalo kiekvienas, nes nėra nei vieno faktorio, kuris apsaugotų žmogų nuo šių žymių atsiradimo.

Svarbu žinoti

Nors vieni žmonės jau iš anksto gimsta su pigmentinėmis dėmėmis, kitiems jos atsiranda dėl įvairiausių priežasčių, kaip ultravioletinių spindulių poveikis odai, endokrininės sistemos pakitimai ar net hormoninių kontraceptinių tablečių vartojimas. Dėl kontraceptikų vartojimo dažnai galima išgirsti, kad tai yra tik mitas, tačiau galime patikinti, jog tai yra tikra tiesa, mat kontraceptinės tabletės turi tiesioginės įtakos endokrininės sistemoms pakitimui. Nors pigmentinės dėmės gali atsirasti bet kokio amžiaus žmogui, tačiau dažniausiai aptinkami atvejai, kai jų padaugėja vyresnio amžio žmonėms.

Svarbu žinoti, kad pigmentinės dėmės, taip pat kaip ir apgamai, gali būti dviejų rūšių – gerybinės, kurios iš esmės nėra pavojingos, tik gali estetiškai nepatraukliai atrodyti, ir piktybinės, kurios gali įtakoti vėžinius susirgimus ar įspėti, kad jau sergate šia sunkia liga. Todėl atsiradus bet kokiai pigmentiniai dėmei, ypatingai jei ji keistos, netradicinės formos ar spalvos, rekomenduojame pasitikrinti pas gydytoją, kuris ištirs jūsų žymę ir pakonsultuos ar pigmentiniu demiu salinimas jūsų atveju yra leistinas.

Kalbant apie pigmentinių dėmių šalinimą, dažniausiai sulaukiami klausimai būna dėl procedūros skausmo. Todėl norėtumėme čia sudėti visus reikiamus taškus – procedūra visiškai nėra skausminga, tačiau ir nėra visiškai nejaučiama. Akivaizdu, jog pigmentinės dėmės šalinamos su lazeriu, todėl lazerio šviesa suteikia neskausmingą dilgtelėjimo jausmą tuo pačiu metu šaldant odos paviršių, kas užtikrina skausmo nebuvimą. Nors gydytojai suteiks jums visą reikiamą informaciją, tačiau norime pabrėžti, jog svarbu neišsigąsti, mat po procedūros pigmentinė dėmė patamsės ir taps ryškesnė, tačiau po keletos dienų ji pradės blykšti, kol visai išnyks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>