Palapinės – tai, ko jums tikrai prireiks šią vasarą

PalapinesKoks geriausias būdas atsipalaiduoti per atostogas, kad būtų pamiršti visi rūpesčiai? Kiek yra žmonių, tiek ir būdų. Vieni mėgsta ilsėtis mieste, o kiti gamtoje. Jeigu priklausote antrąjai kategorijai, tai vienas svarbiausių dalykų, apie kurį tiesiog privalote pagalvoti prieš išvykdami į gamtą, yra palapinės.


Kaip išsirinkti tinkamiausią palapinę?

  • Pirmiausia nuspręskite, kokio dydžio palapinės jums reikia. Kiek žmonių dažniausiai su jumis miegos? Jeigu jūs vienas, galite pirkti ir vienvietę, jeigu dviese, tada dvivietę ir pan. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jeigu palapinė bus dvivietė, o jūs dar norėsite kartu pasiimti daugiau daiktų, vietos gali ir neužtekti. Todėl geriausia yra pirkti vienu dydžiu didesnę, nei jums reikia.
  • Palapinės gali būti ir skirtingo svorio. Svoris aktualiausias tiems, kas iki stovyklavietės dar turi nemažai keliauti pėsčiomis ir visus daiktus neštis. Tokiu atveju jums teks sumokėti šiek tiek daugiau už lengvesnį palapinės karkasą. Turbūt patys geriausi karkasai, nuo kurių, beje, priklauso ir pati palapinės kokybė, gaminami iš aliuminio lydinio. Jie taip pat yra ir lengviausi. Tačiau jeigu palapinę naudosite tik kartą per metus ir iki stovyklavietės važiuosite automobiliu, galite skirti ir mažesnę pinigų sumą palapinei ir įsigyti pigesnį variantą.
  • Nemažiau svarbu iš ko pagaminta palapinės medžiaga – nailono ar poliesterio. Nailonas pasižymi lengvumu ir tuo, kad sunkiau plyšta, tačiau poliesteris geriau apsaugo nuo lietaus. O juk lietuviškos vasaros dažnai pasižymi savo lietumis. Tačiau nuo lietaus papildomai galima apsisaugoti ant viršaus užtiesus politieleną.
  • Jau buvo kalbėta, kad jeigu norite palapinėje laikyti daiktų, įsigykite vienu dydžiu didesnę palapinę. Tačiau galite įsigyti palapinę su prieangiu, kuriame tilps bent didžioji jūsų daiktų dalis. Tai yra tikrai patogu.
  • Palapinės gali būti įvairių formų, todėl išsirinkite patogiausią. Jeigu jūsų stovyklavimas trunka neilgai, geras pasirinkimas yra kupolo formos palapinė, kuri pasižymi lengvumu. A formos palapinė labai tinkama užklupus lietui, nes vanduo lengvai nubėga nuo stogo. Sieninės palapinės yra labai patogios šeimoms, jose galima vaikščioti netgi atsistojus. Dalinio kupolo palapinę pirkite, jeigu jūsų stovyklavimas trunka ilgiau. Tai yra sieninė ir kupolo formos palapinė viename.

Palapinę rinkitės pagal savo norus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>