Apie viešųjų tualetų interjerą

Plytelės naujam būstuiNorite pamatyti, kaip atrodo tikrai gražios plytelės? Nukeliaukite į saloną Domus galerija ar kitą profesionalų baldų saloną – pastebėsite, kad baldai tikrai gali būti tiesiog vienas už kitą gražesni, kaip ir plytelės sienoms bei grindims. Tačiau, nors salonuose mirga gražiausios plytelės, tokias galiausiai aptinkame jau įmontuotas tik privačiuose sektoriuose – savo ar kažkieno kito namuose. Tuo tarpu, tokį dalyką pilnai montuoti į viešąsias erdves, galime pamatyti retai. Dažniausiai viešieji tualetai turi savo griežtą ir itin griežtą standartą. Nors pasitaiko visko.

Neutralus interjeras – daugumoje tualetų

Paprastai, kai viešasis sektorius nori įrengti tualetus, nėra stengiamasi būtent ten sukurti stiliaus išskirtinumą. Tarsi stengiamasi daugiausia investuoti į ten, kur žmonės daug laiko praleidžia, ir tai suprantama. Tualete visada visi stengiasi apsisukti kuo greičiau, tad svarbu ne jo dizainas, o kiti dalykai. Tad paprastai viešame sektoriuje retai kas pasistengia paeksperimentuoti ir tualetus kuria neutralaus stiliaus.

Individualumas – per plyteles

Tačiau, jeigu kokiame nors ekstravagantiškame bare mums ir pavyks rasti tikrą tualetą – karalių, žavintį savo ekspresija, tai pamatysime, kad tas individualumas paprastai yra kuriamas būtent per plytelių žaismę ir grožį. Jeigu norite, kad viskas atrodytų gražiai – naudokite puikias plyteles. Taigi, kai kur galima pamatyti jų dailius bei neįprastus raštus. Kai kur gali pastebėti, kaip atrodo tas nuostabus mozaikų raštas. Plytelės visada turi kažkokį ypatingą atspalvį, tik reikia mokėti tai įvertinti. Mozaikos, didesnės ir mažesnės plytelės – visa tai gali būti jūsų kūryba, įrengiant viešąjį tualetą. Beje, dabar labai madingi skirtingi raštai, skirtingos mozaikos, skirtingi vaizdai.

Privatumo poreikis

Tad jeigu ne interjeras viešuose tualetuose yra tas svarbiausias arkliukas, tai kas? Kadangi ten paprastai ateina nepažįstami žmonės, norisi privatumo. Jeigu namuose ir gali būti neatskirtas tualetas nuo kriauklės, tai būna viena erdvė, tai štai viešose vietose tai būtinai turi būti atskiras darinys. Interjeras viešajame tualete jau yra traktuojamas truputį kitaip ir čia viskas turi būti privatu. Geruose tualetuose, kur nepagailėta investuoti, sukūrinamos normalios sienos tarp tualetų. Pigesniuose tas privatumo poreikis neišsprendžiamas iki galo, ir žmones skiria tik plonos kabinos, kur tiek per apačią, tiek per viršų gali ką nori matyti. Aišku, čia pasireiškia ir galimybė kontroliuoti. Kur patogiausia daryti nusikaltimą, leistis narkotikus ar atlikti kitą neleistiną dalyką pasislėpus? Tualete, dėl to dažnai ir tos kabinos paslepia, bet ne iki galo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>