Trys pagrindinės taisyklės padėsiančios greitai užauginti raumenis

Dažnai sporto salėje girdžiu klausimus kaip greičiau padidinti apimtis, kaip užauginti bicepsus, krūtinės ar pečių raumenis. Nors ir vienos formulės, kuri tiktų kiekvienam nėra, tačiau taisyklės, padėsiančios greičiau pasiekti norimų rezultatų yra bendros. Žemiau pateiksiu tris pagrindines taisykles, kurių laikydamiesi padidinsite raumenų masę ir apimtis kaip niekada greitai ir kokybiškai.

Maistas yra esmė. Nepamiršk to!

užsiauginkite raumenisVisų pirma, turime iš maisto surinkti daugiau kalorijų, negu jų sudeginame kasdienės veiklos metu (kalorijos dega net miegant, o ką jau kalbėti jeigu kasdien dirbate sunkų fizinį darbą, daug judate, bėgiojate ir pan). Standartiniam vyrui, sveriančiam 70 kg norint padidinti raumenų masę su maistu reikia suvartoti ne mažiau 2500kcal. Kuo jūsų dienos rėžimas aktyvesnis, kuo jame daugiau fizinio darbo elementų – tuo daugiau kalorijų jums reikia. Idealu, jeigu iš maisto surenkamų kalorijų 50 proc. sudarytų kalorijos iš angliavandenių, 10 – 15 proc. iš riebalų ir likusios iš baltymų. Kuo lieknesnis esate, tuo daugiau angliavandenių ir riebalų reikės norimam tikslui pasiekti.

Sportuok protingai!

Tai yra antras labia svarbus momentas auginant raumenų masę. Dažnas galvoja, kad kuo dažniau sportuosiu – tuo geresni rezultatai bus. Deja nė velnio nėra taip.

Raumenims po treniruotės pilnai atsistatyti reikia ne mažiau 36 valandų (kuo didesnė raumenų grupė, tuo ilgiau ji atsistatinėja). Šiuo, poilsio metu raumenims būtina gauti pakankamai statybinių medžiagų (kokybiško maisto, maisto papildai) ir poilsio.

Jeigu sportuosite kiekvieną dieną, netgi du kartus per dieną – raumenys nespės atsistatyti ir augti.

Dažniausiai rekomenduoju sportuoti 3 – 4 kartus per savaitę jeigu esate pradedantysis ar pažengęs. Dažniau treniruotis verta tik tuo atveju, jeigu esate pažengęs kultūristas.

Naudok papildus

Papildai sportui – maistinių medžiagų koncentratai, kurių mažose porcijose dažnai slypi didžiulė koncentracija to paties maisto, tik labiau sukoncentruoto, apdoroto ir lengviau pasisavinamo.

Iš papildų rekomenduoju vartoti kreatiną, aminorūgštis, proteiną, vitaminus ir riebiąsias rūgštis. Visa kita palauks kol stažas bus ne mažesnis nei keletas metų.

Turėkite galvoje, kad papildų, kaip ir maisto, poreikis išauga po sporto. Ypač pirmosiomis valandomis ir tęsiasi 36 valandas po sporto. Šiuo laikotarpiu apdovanokite savo kūną kokybiškais baltymų ir angliavandenių kokteiliais, vitaminais ir mineralais.

Raumenų auginimas – ilgai trunkantis procesas, todėl suvokite, kad jeigu norimo rezultato nepasiekėte perkelis mėnesius, tai toli gražu nėra pasaulio pabaiga. Dirbkite analizuodami savo rezultatus, klaidas stengdamiesi jų nebekartoti ir tikrai pasieksite savo norimų tikslų.

2 mintys apie “Trys pagrindinės taisyklės padėsiančios greitai užauginti raumenis”

  1. Aš manau, kad visų pirma reikia naudoti ne papildus, o susireguliuoti tinkamai mitybą. Dažnai žmonėms trūksta įvairių medžiagų vien dėl per daug vienodos ir nepilnavertės mitybos. Reikia daugiau valgyti organinių daržovių, grūdinių kultūrų ir ankštinių( https://www.nojus.lt/darzoviu-seklos/pupos-ir-pupeles). Žinoma, nereikia pamiršti vaisių/daržovių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>