Variklio alyvos pasirinkimas

Norite, kad automobilis tarnautų kuo ilgiau? Tuomet būtina pasirūpinti jo varikliu. Castrol 0w30 alyva yra puikus sprendimas. Apie tinkamos alyvos pasirinkimą ir reguliarų keitimą privalo žinoti kiekvienas vairuotojas. Tada bus užtikrinta gera automobilio techninė būklė.

Alyvos varikliamsTam, kad variklis tarnautų ilgai, reikia pasirinkti aukštos kokybės ir tinkamas priežiūros priemones, ir priedus. Dažniausiai randama tokia alyvos sudėtis: apie 90 procentų bazinė alyva ir apie 10 procentų priedų. Priedai padeda pasiekti gerų savybių, pavyzdžiui, sumažinama trintis, dėvėjimasis, sudaromas tinkamas klampumas, suteikiamas atsparumas korozijai ir pan. Pasirinkimas priklauso tiek nuo automobilio modelio ir markės bei metų, ir variklio, tiek ir nuo to kokių savybių reikia.

Taigi, geriausia kreiptis į pardavėjus ir jie padės pasirinkti tinkamą alyvos rūšį. Reikia pasakyti tokius duomenis kaip automobilio markė ir modelis, pagaminimo data, variklio tipas. Taip pat derėtų atsižvelgti ir į tai, kiek nuvažiuojama kilometrų, ir kokios yra gamintojo rekomendacijos. Nereikėtų rinktis alyvos tik pagal kainą. Kai kurie vairuotojai vis dar mano, kad pildami brangią alyvą gali gerokai rečiau, nei rekomenduojama, ją keisti. Tai klaidinga nuomonė. Tik tinkamai parinkta alyva bus teisingas sprendimas.

Svarbūs įvairūs kriterijai. Pavyzdžiui, vienas iš jų yra klampumas. Jis žymimas SAE. Jeigu yra W raidės, tai alyva yra žieminė, o visais sezonais tinkama alyva taip nežymima. Vasarai tinkama pažymima skaitmenimis: 20, 30, 40, 50, 60. Daugelis ekspertų pataria naudoti visais sezonais tinkamą alyvą. Jose bus nurodyti 2 indeksai, kurie žymi klampumą, pavyzdžiui, 15W–40 ir pan.

Daugelis pirmenybę teikia žinomiems gamintojams. Įsigiję tokią alyvą, pavyzdžiui, Castrol 0w30, būsite tikri, kad jūsų variklis nesuges. Garsūs gamintojai nuolat ieško geriausių sprendimų. Sukūrę alyvą, jie ją testuoja įvairiomis naudojimo sąlygomis. Tuomet tik gaminys pateikiamas pardavimams. Pirkėjai įsigyja jau testuotą alyvą. Dėl šios priežasties daugelis renkasi laiko patikrintus įmonių pavadinimus, kurie atsakingai žiūri į variklių alyvų gamybos procesą ir užtikrina aukštą kokybę. Tai ir yra svarbiausia norint tinkamos priemonės. Taip pat žinomi gamintojai nenori gadinti savo gero vardo, todėl suteikia garantijas.

Variklis yra viena iš svarbiausių bet kurio automobilio dalių. Tam, kad jis tarnautų ilgai ir nekeltų problemų reikia juo tinkamai rūpintis. Alyvos keitimas – vienas iš darbų, kuriuos būtina atlikti reguliariai. Tai užtikrins variklio ilgaamžiškumą bei sklandų darbą eksploatacijos metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>